17.11.15

What to do #1

Ahoj všichni,
 asi po desáté jsem si řekla, že vymyslím nějaký originální pozdrav, ale začínám zjišťovat, že mě nikdy nic originálního nenapadne. Každopádně vítejte u dalšího článku, omlouvám se, že jsem tu teď nebyla docela dlouho, ale v poslední době skoro nic nestíhám a jsem vážně ráda, že jsem si teď našla na blog čas.
Mám nápad na novou "serii" ( nebo jak se tomu říká ) článků. Už podle názvu jste možná zjistili o co jde. V téhle serii půjde vlastně o mé rady a tipy na různé téma. What to do - v překladu " Co dělat".
Jako první téma jsem si dnes vybrala, co dělat, když příjdou špatné dny. Jdeme na to.

Je podzim, období depresí, špatných nálad atd. To asi všichni známe, ale co vlastně dělat, aby jsme se v těchto dnech rozveselili?

Ano, čtete dobře. Má první rada je " odpojit se ". Vypněte mobil, odhlašte se od sociálních sítí. Je to něco jako očista, nemusíte najednou myslet na to, kolik lidí vám napsalo, kdo lajknul vaše fotky apod. Můžete konečně myslet sami na sebe, udělejte si na sebe čas, oddychněte si a jednoduše "vypněte".

Může to znít směšně, ale čokoláda prý uvolňuje pocit štěstí ( na mě to tedy vážně funguje ). Vždycky, když jsem nervózní nebo ve stresu, příjde mi na pomoc čokoláda a hned vidím svět růžově, haha. Myslím si, že horká čokoláda vždycky pomůže a v tomhle počasí zahřeje nejen tělo, ale i u srdíčka.

 Hudba je zachráncem všeho. Dokáže lidem měnit náladu dennodenně, takže jsem si takřka jistá, že náladu změní i Vám. Každopádně je na Vás, jestli ji zlepší či zhorší. Pojem "relaxační hudba" berte s nadhledem, nemyslela jsem tím nějakou akustickou duchovní hudbu s vodopády v pozadí. Každý má pod tímto pojmem něco jiného, mě například uklidňuje album od The xx ♥.

 Jsem milovníkem filmů, ale většinou, když mám špatnou náladu, dělám jednu zásadní chybu. Pouštím si smutné a depresivní filmy, které moji náladu ještě zhorší. Myslím, že nejsem jediný člověk, který tohle dělá, každopádně jsem si jistá, že Vám komedie zlepší náladu. Je opravdu málo filmů, které mě dokáží rozesmát a ráda bych se o ně chtěla s vámi podělit.
1. Machři (1,2)
2. Jump Street 
3. Pixely 
 - viděla jsem to nedávno a jsem z toho nadšená.
4. Fakjů pane učiteli
- viděla jsem oba díly a vždycky, když si vzpomenu na jednotlivé scény, musím se smát.

  Nevím, jak Vy, ale já se vždycky po cvičení cítím šťastně, jsem nabitá energií a jsem na sebe hrdá, že jsem pro sebe něco udělala. Ať už si půjdete ven zaběhat nebo jen udělat pár dřepů a kliků do pokoje, budete se cítit skvěle.

  Co si budeme povídat... Koupel je prostě koupel. Kupte si voňavé bomby, sůl, mejdlíčka a udělejte si pořádnou koupel. Jen tak relaxujte a užívejte si to.

  Předposlední tu mám dvě věci, které k sobě podle mě pasují. Není nad to, zapálit si vonnou svíčku   a  číst si u toho oblíbenou knížku. Svíčka uvolní atmosféru a kniha dodává pocit pohodlí.

 No a nakonec ta nejjednodušší věc, kterou můžete udělat je - jít se pořádně vyspat. Sice se nám to trochu kříží s tím cvičením, ale pokud nejste sportovně zdatní, spánek je určitě výborná varianta, haha. Není nic lepšího, než zalézt do vyhřáté postele a pomalu usínat.

To by bylo z dnešního článku vše. Co děláte Vy, když máte špatný den?
Dejte mi určitě vědět, jestli byste chtěli takovou serii článků.
Mějte se hezky.
Sim.
           

18 komentářů:

 1. Hmm, horká čokoláda mi taky vždy udělá dobře :3

  OdpovědětVymazat
 2. Mě stejně nejvíc pomůže, když se ze všeho pořádně vyspím a pak mám zas dobrou náladu :D

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tenhle článek je naprosto super! Ten nápad se mi hodně líbí :) S těmi body víceméně souhlasím, jedinou výjimkou jsou u mě komedie- když nemám náladu a pustím si komedii, přijde mi všechno ve filmu ironické a nepravděpodobné (prostě směšné, ale ne v tom dobrém slova smyslu :D). Já osobně vždycky sáhnu po knize, u toho se nejlíp odreaguju :)

  OdpovědětVymazat
 4. Opravdu super tipy ! Můžu potvrdit, že opravdu zabírají. Ráda bych viděla fakjů pane učiteli 2 ! :D Mmm.. čokoláda :3

  OdpovědětVymazat
 5. Skvělé rady !! Pro mě je ale asi největší problém - VYPNOUT. Nějak to nedokážu. A netýká se to jen mobilu. Když třeba čtu nějakou knihu, uvědomím si, že několik stránek čtu, ale vůbec je nevnímám, protože myslím na něco jinýho. Ale asi je to o zvyku. :) Někdy zkusím víc věcí dohromady. Třeba si zapálit svíčky, pustit relaxační hudbu, udělat horkou čokoládu (jednou za čas neuškodí ani "dietářům") a vzít si nějakou knížku na čtení, hlídat soustředěnost a relaxovat. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jéé, tohle je skvělý článek! Velmi se mi líbí úprava tvého blogu! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jinak Fakjů pane učiteli (1 i 2) je naprosto boží film! :D Na 2 jsem byla v kině a je to fakt pecka, všem doporučuju :D

  OdpovědětVymazat
 8. Moc děkuji za pochvalu u mě na blogu. Fakjů pane učiteli znám a mám ho moc ráda, ale dvojku jsem ještě neviděla.

  OdpovědětVymazat
 9. Fakju pane učiteli je můj oblíbený film, oba dva díly. Miluju Zekyho �� On je úžasný. Jinak souhlasím, knížka, čokoláda...

  OdpovědětVymazat
 10. Ano! Přesně takový seznam aktivit by každý potřeboval :))

  OdpovědětVymazat
 11. Krásny článok a veľmi zaujímavé tipy! :) A tiež zbožňujem Fakjú pane učiteli, druhý diel hádam viac než ten prvý. :)

  OdpovědětVymazat
 12. Super rady a luxusní článek :33
  jinak já hlavně poslouchám písničky :333
  článek se ti vážně povedl:) jinak máš aj dokonalej blog :3 krásně zorganizovaný:3

  OdpovědětVymazat
 13. Krom cvičení tak splňuji vše :-D. Milý článek :)

  OdpovědětVymazat
 14. Já z komedií miluju Bláznivou střelu, je to moje nejoblíbenější komedie. Fakjů pane učiteli jsem viděla a bylo to skvělý :D Celkově mám komedie moc ráda. U mně teda hormony štěstí vytváří Coca cola, ale vážně, vždycky, když si ji dám, tak asi zhruba deset minut po prvním loku se mi chce strašně smát. Horká čokoláda je ale božská ♥♥

  OdpovědětVymazat
 15. Naprosto skvělý článek. Se všemi body souhlasím, akorát, že necvičím, ale to je vedlejší :D
  Horká čokoláda udělá vždy dobře ♥♥♥

  OdpovědětVymazat
 16. Ta série článků vypadá moc zajímavě :) těším se i na jiné články do této série.

  Sepsala jsi opravdu krásné a hlavně pravdivé rady na to jak se zbavit depresí, které nemusí být jenom ty "podzimní". Mě na deprese nebo ty špatné dny, pomáhá hodně koupel a nebo jen to když se na mě moje nejlepší kamarádka usměje. Její úsměv a každé slovo zažene moje špatné dny :)

  OdpovědětVymazat
 17. Čokoláda je najlepšia terapia :3. Mne ešte pri ,,depkách" ešte pomáha cvičenie... aj keď dokopy s mojou veľkou láskou k čokoláde to veľmi nejde.

  OdpovědětVymazat
 18. Jump street je super film. Knížky jsou skvělé, pro mě ale bez svíček. Cvičení nebo sport jsou skvělé, vždycky vykouzlí skvělou náladu. Ze začátku jsem se do toho musela nutit. V létě je nejlepší tenis.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý krásný komentář, moc si toho vážím.

Návštěvy